Zbavte sa astmy

Astma je na vzostupe. Pravdepodobne existuje celá rada dôvodov, prečo sa odhaduje, že v posledných desiatich rokoch bolo do zoznamu pacientov s astmou neustále stúpa.

Ak máte astmatického rodiča alebo dieťa v domácnosti, možno budete musieť riešiť príčiny. Bez ohľadu na zdroj, astma môže spôsobiť, že život je mizerný a skracuje dĺžku života človeka.

Takže čo môžete urobiť? Po prvé, aké sú spúšťače? Nie je to tak jednoduché, ako kedysi sme verili. Vlhkosť umožňuje plemená a baktérie a tieto dráždivé látky môžu vyvolať astmatický záchvat. Avšak aj suchý vzduch - pod 15% relatívnej vlhkosti - sa teraz predpokladá, že spôsobuje kašeľ, pretože suché dýchacie cesty bez hlienu sú náchylnejšie na podráždenie peľu, prachu, koži atď.

Deti sú obzvlášť zraniteľné

Viete, že by ste nemali dovoliť, aby niekto fajčil v dome, ak je v okolí okolo nejaký astmatický pacient. Deti sú obzvlášť zraniteľné a sekundárny dym môže ovplyvniť celý ich život. A napriek tomu - vieme. Žijete v reálnom svete a nie vždy je možné ovládať každý jeho aspekt.

Berte do úvahy klimu, v ktorom žijete. Je okolie zaprášené? Sú zimy dlhé a suché? Niektoré nové domy sú také tesné, že neumožňujú prúdenie vzduchu. Ako vám poradí konzultanti, dom musí byť schopný dýchať. Pretože ak dom nemôže dýchať. , , dobre, ani nemôžete.

Akonáhle určíte spúšťače, bude ľahšie zabrániť astmatickým záchvatom. Môžete získať zvlhčovač, ak je vzduch príliš suchý, a odvlhčovač vlhkého vzduchu. (Vaša klimatizácia pravdepodobne robí dobrú prácu počas sezóny.)

Aj keď nikto nevie, prečo sa táto choroba stáva takou prevahou (môže to mať niečo spoločné s našim životným štýlom, ktoré zahŕňa veľa času v interiéri), ​​o spúšťačoch vieme trochu. A vieme, ako ovládať našu kvalitu vnútorného ovzdušia. Takže, ako sa hovorí, je to začiatok.