Výmena filtra v klimatizácií

Hľadáte odpoveď, či je potrebné vymeniť filter na používanej klimatizácii – odpoveď je jednoznačne ÁNO! Filter v klimatizačnom zariadení by sa mal pravidelne meniť. Ak výmenu zanedbáte, máme pre vás pár dôvodov, prečo je to nielen správne, ale priam nevyhnutné.

Lepšia kvalita vnútorného vzduchu

Myslíte si, že kýchate bez zjavného dôvodu? Zdá sa vám nemožné zbaviť sa pocitu chladu? Máte astmu, alebo respiračnú chorobu, ktorá sa zhoršuje?

Kedy ste menil naposledy vzduchový filter? Ak je odpoveď niekoľko mesiacov, pravdepodobne sme našli problém. Ak budete čakať príliš dlho na to, aby sme vymenili filter, začnú sa vytvárať nečistoty, prach, srsť domácich zvierat, plesne a rôzne alergény. Nakoniec filter nedokáže zachytávať všetky nečistoty, ktoré prichádzajú a tieto častice cirkulujú späť do systému klimatizácie.

Riešenie je jednoduché. Vymeňte filter raz za mesiac, a to pomôže výrazne zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri. Takže ak chcete dýchať čistejšie, cítiť sa lepšie a byť celkovo zdravší, nezabudnite zmeniť filter.


Keď je váš vzduchový filter znečistený, prúdenie vzduchu v celom klimatizačnom systéme spomalí. To znižuje  účinnosť vášho systému a vyžaduje, aby používal viac energie na udržanie pohody. Filter čistého vzduchu však umožňuje, aby váš systém fungoval s maximálnym výkonom, s použitím menšieho množstva energie a nižšou cenou!

Zmena vášho vzduchového filtra je rýchly a jednoduchý spôsob, ako zlepšiť kvalitu vnútorného ovzdušia, udržať domácnosť čistejšiu a znížiť spotrebu energie.