Veľký účet klimatizácie?

Niekedy môže byť šokom, keď vám prichádzajú účty za energiu. Po miernom jarnom počasí zapnutie klimatizácie môže náhle spôsobiť, že vaše účty rýchlo stúpajú, ale to nemusí byť nutne pravidlo. Postupujte podľa našich nižšie uvedených tipov, aby ste sa vyhli nepríjemnému šoku, keď otvoríte ďalší účet za energiu.

Máte samostatné rozdelené systémové jednotky inštalované v rôznych miestnostiach vášho domu? Možno, keď ste sa prvýkrát presťahovali dovnútra, môžete si len dovoliť udržať svoju spálňu v pohode, takže ste si práve zakúpili jednu klimatizačnú jednotku, v priebehu času ste investovali do systému pre obytnú plochu a potom ďalšie izby. Nákup jednej menšej jednotky naraz sa môže zdať ako najdostupnejší spôsob ochladzovania vášho domova, ale v skutočnosti sa ukáže ako drahšia varianta  v priebehu času.


Moderné systémy sú navrhnuté ekonomicky


Prioritou pri navrhovaní nových klimatizačných systémov je efektívnosť a hospodárnosť - to znamená minimalizovanie vplyvu na životné prostredie a zároveň minimalizovanie nákladov pre spotrebiteľov. Inteligentná technológia umožňuje, aby klimatizačné systémy neustále monitorovali podmienky v miestnosti - koľko ľudí je v nej, ako sú aktívni a ako počasie ovplyvňuje vnútornú teplotu.

Použitím týchto údajov dokáže vaša jednotka inteligentne prispôsobiť svoj výstup, aby pohodlne udržiavala miestnosť bez toho, aby zbytočne stráca energiu. Premýšľajte o tom, ako často sa miestnosti vo vašom dome ochladzujú, keď sa nepoužívajú - pravdepodobne deti zabudli vypnúť jednotku alebo či bol nastavený a zabudnutý časovač. Všetko to zbytočné chladenie sú peniaze, ktoré by ste mohli ušetriť.


Požiadajte odborníkov o poradenstvo

Ak máte pocit, že robíte všetko správne - zatváranie dverí a okien, neotáčanie teplôt príliš nízke a používanie klimatizačnej jednotky iba vtedy, keď to potrebujete - a vaše účty sú stále vysoké, je čas poradiť odborníkom. V spoločnosti lacna-klima.sk je náš tím vždy pripravený ponúknuť poradenstvo.