Úsporná klimatizácia

Hľadáte efektívne, lacné riešenie na to, aby ste dosiahli ideálnu bytovú teplotu? Bez ohľadu na to, aký veľký priestor potrebujete ohrievať, alebo chladiť, potrebujete energeticky úsporné zariadenia a klimatizácie šetrné k životnému prostrediu.

Centrálne vzduchové a iné podobné systémy sú vykurovacie riešenia, ktoré nie sú dostatočne presné. Keď systém núteného vzduchu funguje na chladenie alebo vykurovanie vášho domova, máte len malú kontrolu nad tým, kam ide tento vzduch. To znamená, že voľné miestnosti dostávajú rovnaké množstvo energie ako vaše preferované miesta v dome.

Je to nehospodárne, neefektívne a nákladné chladenie alebo ohrievanie skladu  v suteréne rovnakým spôsobom, ako ochladíte alebo ohrievate kuchyňu alebo spálňu. Studený alebo teplý vzduch prúdi po celom vašom dome a vidíte výsledky tejto neefektívnosti na vašom účte za každý mesiac.

Ako môžete zacieliť na konkrétne izby, ktoré používate najviac, a presmerovať časť energie a nákladov z tých, ktoré nemáte?

Existuje niekoľko spôsobov, ako tradičné systémy spadajú skrátka:

    

Umiestnenie termostatu zriedka prispieva k presnému ovládaniu komfortu v iných miestnostiach. Napríklad termostaty sa často nachádzajú v hlavnej spálni domova. Keď je teplota v tejto miestnosti upravená, detská izba cez chodbu nemusí dostávať komfort, ktorý potrebuje.
    Kanalizácia má tendenciu prechádzať cez neizolované priestory, čo vedie k tepelným stratám tepla. Ak dôjde k úniku v potrubí alebo ak je potrubie zalomené z dôvodu nesprávnej inštalácie, strata straty vedie k zbytočnej energii, pretože systém musí kompenzovať zbytočnú energiu.
    Napokon konvenčné systémy používajú štandardný kompresor s jednou rýchlosťou, ktorý môže bežať len pri plnej rýchlosti. To znamená, že systém pracuje na plnej kapacite až do dosiahnutia požadovanej teploty, potom sa vypne. Keď sa teplota mení, tento cyklus sa opakuje a môže spôsobiť nepríjemné prievany a drahé energetické špičky.

Cielené riešenie
Jednoducho inštalovateľný

systém má osvedčenú technológiu, ktorá je oveľa energeticky účinnejšia ako tradičné vzduchotechnické zariadenie a až o 40% účinnejšia ako okenné jednotky.

Tu je spôsob, akým funguje systém neúspešne; Spozoruje, že teplota je napríklad o dva stupne vyššie, než by mala byť. Zapne sa, funguje zúrivo na to, aby pumpoval chladný vzduch v domácnosti a keď zistí, že teplota klesla, vypne sa. Postupne sa priestor opäť zahrieva.

Na druhej strane systém Mitsubishi Electric využíva kompresor poháňaný INVERTER, ktorý poskytuje presnú kontrolu 100% času. Neustále sa prispôsobujú aj tým najmenším teplotným zmenám v miestnosti tak, aby sa nezmenili - a nestrácajú peniaze ani energiu v zónach, kde strávite málo času.

Bezpotenciálová jednotka je inštalovaná tak, aby poskytovala komfort v izbách, ktoré si vyberiete. Väčšina vašej chladiacej a vykurovacej energie (a peňazí) ide tam, kde ju potrebujete, a nie tam, kde nie. Týmto spôsobom získate osobný komfort v izbách, ktoré používate najviac. Toto je známe ako "zónové riadenie".