Tipy a triky na zníženie spotreby elektrickej energie

Klimatizácie sú pravdepodobne jedným z najväčších spotrebiteľov energie vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Nižšie sú uvedené niektoré užitočné  tipy, ktoré pomôžu znížiť vašu spotrebu energie pri používaní klimatizácie.

Ak plánujete ochladiť 3 alebo viac miest súčasne vo vašej domácnosti alebo v kancelárii, má zmysel investovať do centrálneho klimatizačného zariadenia v porovnaní s jednotlivými okennými jednotkami pre každú miestnosť, pretože centrálne chladenie môže byť energeticky efektívnejšie. Centrálne klimatizačné jednotky tiež lepšie pracujú na znížení vlhkosti miestnosti, ak žijete na horúcom a vlhkom mieste.

Správna veľkosť

Kúpte si klimatizáciu, ktorá je dostatočne výkonná na to, aby chladila miestnosť, kde bude inštalovaná.   Spotreba závisí aj do počtu ľud v miestnosti, slnečného svetla  iných zdrojov tepla.  Striedavý prúd, ktorý nie je schopný ochladiť vašu izbu, bude vyžadovať oveľa viac energie ako "správne dimenzované" klimatizačné zariadenie, pretože bude musieť pracovať nadčas pri snahe  o chladenie miestnosti. To však neznamená, že by ste mali platiť za väčšiu klimatizáciu, ak to nie je potrebné.

Energeticky efektívne modely

Model s hodnotením AAA je vysoko energeticky úsporný a spotrebuje menej energie ako klimatizácie s menším hodnotení.  Preto je vhodné zakúpiť klimatizačnú jednotku s hodnotením AAA ušetriť tak elektrinu.