Prečo si vybrať klimatizáciu Mitsubishi

Väčšina ľudí počula o bezkanálových vykurovacích a chladiacich systémoch a pravdepodobne videli malé vnútorné zariadenia nainštalované vysoko na stenách domov, reštaurácií alebo kancelárskych budov. Čo však v skutočnosti viete o týchto systémoch?

 

Výhody klimatizácie Mitsubhishi

Zatiaľ čo tradičné klimatizácie ženú chladený a ohriaty vzduch cez potrubie, bezkanálové vykurovacie a chladiace systémy dodávajú vzduch priamo do rôznych zón. Skladajú sa z malej vonkajšej jednotky a jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek, ktoré nevyžadujú nič iné ako možnosti montáže a prístup k elektrine.

Niekedy označované ako split systémy, mini split systémy, multi-split systémy ponúka vlastníkom domov a firiem nákladovo efektívny spôsob výmeny neefektívnych okenných klimatizačných jednotiek, ohrievačov priestorov a elektrických ohrievačov soklových dosiek. , Môžu byť inštalované v bytových doplnkoch, novostavbách, bytových jednotkách a bytoch alebo na zlepšenie regulácie teploty v konkrétnych miestnostiach. Systémy bez potrubia môžu byť vhodné aj pre budovy, ktoré v súčasnosti používajú potrubné systémy s núteným vzduchom.

Ušetria vám peniaze

Jedným z najväčších dôvodov, prečo majitelia domov prechádzajú na bez elektródové vykurovanie a chladenie, je celková úspora nákladov. V posledných rokoch prudko vzrástli náklady na služby v celej krajine. Ak teplota domu závisí od neefektívneho systému, mesačné účty sa môžu rýchlo vymknúť spod kontroly. Bezkanálové vykurovacie a klimatizačné systémy pracujú s menším výkonom - sú menšie ako tradičné systémy s núteným obehom vzduchu a pretože sa vzduch s regulovanou teplotou dodáva priamo do miestnosti, nedochádza k strate účinnosti. Systémy s viacnásobným rozdelením tiež umožňujú majiteľom domov vytvárať „zóny“ vo svojom dome, čo znamená, že už nemusia chladiť alebo vykurovať miestnosti, ktoré nie sú obsadené.

Okrem toho, že môžu majitelia domov ušetriť peniaze na verejnoprospešných službách, môžu mať nárok aj na daňové úľavy alebo zľavy za služby za rok, keď nainštalujú vzduchotechnický a vykurovací systém bez potrubia. Existuje veľa programov na federálnej, štátnej a miestnej úrovni, ktoré umožňujú majiteľom domov a podnikom využívať tieto ďalšie úspory.

Zlepšujú kvalitu vnútorného ovzdušia - šťastné dýchanie!

Často môže byť kvalita vnútorného vzduchu skutočne nižšia ako kvalita vonkajšieho vzduchu. Pri tradičných klimatizáciach musia byť vzduchové kanály pravidelne odborne čistené a aj po vyčistení zostanú po nich prach a alergény. Bezkanálové klimatizačné a vykurovacie systémy naopak ponúkajú viacstupňovú filtráciu, ktorá dokáže drasticky znížiť výskyt prachu, baktérií, peľov, alergénov a iných častíc vo vzduchu.

 

Inštalácia je rýchla a jednoduchá

Inštalácia tradičného potrubného systému môže trvať niekoľko týždňov a narušiť každodenné činnosti v domácnosti. Inštalácia systémov bez potrubia je oveľa menej invazívna a v závislosti od požadovaného počtu vnútorných a vonkajších jednotiek môžu byť funkčné už za jeden deň.

 

Systémy mini-split fungujú na malých rúrach, ktoré vyžadujú otvor len tri palce. To znamená, že majitelia domov sa nemusia obávať prestavby stien alebo stropov okolo potrubia a nedochádza k strate drahých štvorcových záberov.