Pravdy a mýty o klimatizácii

Klimatizácie sú nainštalované a používané v miliónoch domov po celom svete. Máme tendenciu považovať naše klimatizačné jednotky za samozrejmosť, ale skutočnosťou je, že zohrávajú rozhodujúcu úlohu v našom pohodlí v našich domovoch a na pracoviskách. Existujú však niektoré nesprávne predstavy o klimatizačných jednotkách.

Mýtus: Používanie klimatizácie vám môže spôsobiť zimu

Pravda: Môžete zachytiť chlad z klimatizácie? Bežné prechladnutia sú v skutočnosti spôsobené vírusom, nie vašou teplotou. Znamená to, že vzduchový ventilátor sa nedá ochladiť na miesto ochorenia. Uistite sa však, že ste si umývate ruky  a udržiavate  svoje priestory čisté, aby sa baktérie udržali  čo najďalej.


Mýtus: Servis klimatizácie je strata času a peňazí


Pravda: Pravidelné servisné práce na vašej klimatizáciu môžu zabrániť vzniku vážnych porúch. Samozrejme, chyby môžu byť odstránené, ale preventívna údržba sa môže týmto chybám úplne vyhnúť, čo vám ušetrí čas, peniaze a ťažkosti, ktoré by ste mali zažiť, ak by sa vaša jednotka alebo jednotky rozpadli.


Mýtus: Môžete šetriť peniaze vypnutím striedavého prúdu alebo nastavením extra vysokého termostatu, keď opustíte domov, a keď ho vrátite späť,

Pravda: Obe tieto body sú mylné predstavy. Ak vypnete termostat počas celého dňa, keď prídete domov a zapnete ho, musí sa znížiť teplota, čo znamená, že sa spotrebuje viac energie a vynaložíte viac peňazí.


Mýtus: Je to lacnejšie nechať termostat na rovnakej teplote celý deň

Pravda: Týmto sa nešetria žiadne peniaze. S modernou technológiou sú teraz k dispozícii programovateľné termostaty, čo znamená, že ich môžete nastaviť tak, aby v určitých časoch menili teploty .