Porovnanie výhod a nevýhod klimatizácie

Meteorológovia opäť predpovedajú veľmi teplé leto. Teplota pôjde strmo nahor a môžeme opäť očakávať teplotné rekordy. Pred extrémnym teplom nás účinne ochráni len klimatizácia. Ale ako si vybrať najlepšiu klimatizáciu? Máme pre vás niekoľko typov, ako rozpoznať výhody a nevýhody rôznych typov klimatizácie.

Mobilná klimatizácia

Je prenosná, ale nie je vhodná pre každého. Je to skôr núdzové riešenie. Je účinná pre menšie priestory, nedokáže však nahradiť výhody skutočnej klimatizácie. Naviac, má vysokú spotrebu energie. Výhodou je naopak skutočnosť, že ju sprevádzkujete bez pomoci technika. Mobilné klimatizácie sú pomerne hlučné, preto si pri nich počas noci dobre neodpočinutie.

Výhody

Rýchle zapojenie

Nižšia cena

Nevýhody

Hlučnosť

Nedokážu vykurovať

Vysoká energetická náročnosť

Split klimatizácia

Tento typ klimatizácie je vhodný na celoročnú prevádzku. V lete príjemne chladí, v chladnom počasí vykuruje. Má dve časti – kompresor, ventilátor a kondenzátor je umiestnený na fasáde, alebo balkóne. Vo vnútornom priestore je len ventilátor. Prevádzka je teda veľmi tichá, môžete ju mať zapnutú aj počas noci. Je veľmi výkonná. Ak potrebuje mať viac vnútorných jednotiek, potrebujete multisplit klimatizáciu. Montáž si vyžaduje odborníka. Multisplit klimatizácie Mitsubishi môžete kúpiť teraz za najlepšie ceny!

Výhody

Tichá prevádzka

Minimálne rozmery vnútornej jednotky

Chladí a vie kúriť

Nízke prevádzkové náklady

Nevýhody

Vyššia počiatočná cena

Nutnosť odbornej montáže

 

Tipy pri kúpe klimatizácie

Chladiaci výkon – ovplyvňuje ho veľkosť miestnosti v m3. . Aby sa mohol stanoviť optimálny výkon, treba zohľadniť viacero faktorov – zariadenia ktoré vyžarujú teplo, slnečná miestnosť....Pre výber je vhodné obrátiť  sa na špecialistu

Tepelný výkon – moderné klimatizačné jednotky dokážu okrem chladenia aj účinne vykurovať

Prietok vzduchu – klimatizácia musí zabezpečiť dostatočný prísun čerstvého vzduchu

Energetická trieda – rovnako ako pri iných domácich spotrebičoch treba zohľadniť energetickú triedu, ktorá výrazne ovplyvňuje prevádzku klimatizácie.

Hlučnosť – porovnajte si hlučnosť. Vyhnite sa hlučným zariadeniam, ktoré budú rušivo vplývať na prostredie.