Päť spôsobov zníženia spotreby energie pomocou klimatizácie

Teraz vstupujeme do najchladnejšieho obdobia roka a to znamená, že mnohí z vás začínajú dostávať prvé vysoké účty za energiu.

Viac ako polovica energie spotrebovanej v kancelárii smeruje k vykurovaniu a chladeniu. Vďaka tomu je neuveriteľne dôležité robiť inteligentné voľby v oblasti vykurovania, vetrania a klimatizácie v prospech planéty a peňaženky.

Inštaláciou klimatizácie do budovy môžete znížiť spotrebu energie, ušetriť veľa hotovosti a cítiť sa oveľa pohodlnejšie.

Takže, čo môžete urobiť?

Nahraďte staré klimatizácie

Ak už máte klimatizáciu a nahradíte starší systém s vysokou účinnosťou, môžete ušetriť tisíce eur. Novšie systémy ponúkajú lepšie ratingy, ktoré sú lepšie pre životné prostredie a vašu spodnú líniu, ale aj za seba zaplatia za pár rokov alebo menej.

Novšie systémy tiež produkujú rovnomernejšie teplo, čo znamená, že môžu poskytovať konzistentnejšie prúdenie vzduchu a udržiavať teploty na konštantnejších úrovniach. 

Majú programovateľný termostat

Všetky klimatizácie budú vybavené programovateľným termostatom, ktorý poskytuje nebývalú kontrolu nad teplotami v konkrétnych zónach vašej kancelárie. Je pravdepodobné, že niektoré miestnosti budú musieť byť vykurované alebo ochladzované viac ako ostatné a termostat bude schopný poskytnúť tento druh presného vykurovania / chladenia, ktorý poskytne komfort pre všetkých. Každú ročnú úsporu nákladov na energiu môžete ušetriť iba správnym použitím programovateľného termostatu. 

Nájdenie optimálneho teplotného rozmedzia vám môže ušetriť veľké náklady, pri každom 1 ° C pri zníženom vykurovaní alebo chladení, čo prináša úspory až osem percent na spotrebu energie . 

Zbavte sa ventilátorov a ohrievačov

Fanúšikovia a ohrievače si stáli pekné penny. Investovanie do správneho systému klimatizácie a klimatizácie zabezpečí, že nemusíte utrácať peniaze na zbytočné náklady na elektrickú energiu a tiež poskytnete pohodlnejšiu teplotu. 

Sledujte spotrebu energie

Monitorovanie a podávanie správ o vašom používaní energie je nepochybne najdôležitejším spôsobom, ako znížiť energiu. Klimatizácie vám to pomôže urobiť to, čo vám umožní urobiť inteligentné voľby o tom, čo je najlepší čas na vykurovanie / chladenie priestoru a či je vaše spotreba energie nevyhnutné alebo nie. 

Optimalizujte "zónovanie"

Klimatizácie využívajú automatizované systémy riadenia zón. Účinne sa tým dbá na to, aby miestnosti boli ohrievané na optimálnu teplotu. 

Napríklad vaša kancelária sa môže zohriať, kým ste tam sedeli, zatiaľ čo ostatné miestnosti v budove nie sú vôbec vykurované, pretože ich nepoužívate. Klimatizácia môže byť nastavená tak, aby ste to urobili, takže nepoužívate energiu, keď to nie je potrebné.