Pár rád pred odchodom na dovolenku

Ešte pred tým, ako strávite dovolenku so svojou rodinou, mali by ste urobiť niekoľko jednoduchých opatrení u vás doma. Pár šikovných nápadov ochráni pred zlodejmi a môže ušetriť nejaké peniaze.

Zastavte poštu

Keď je vaša poštová schránka plná alebo máte hromadu novín pred dverami, je to istý signál, že nie ste doma. Robí to váš domov atraktívnou voľbou pre zlodejov. Môžete preto vašu schránku vybaviť nápisom, že si neprajete dostávať letáky. Môžete tiež poprosiť známych, aby vám priebežne vybrali poštu z poštovej schránky.  


Odpojte elektroniku

Aj keď sa nepoužívajú, elektronické zariadenia využívajú energiu. Ak chcete ísť na dovolenku, prejdite sa po dome a odpojte zo siete hriankovače, mixéry, nabíjačky telefónov... Odpojte tiež televíziu, modem a podobne. Ušetríte pár eur a tiež zabránite prípadnému vzniku požiaru.

Osviežte interiér

Ak sa nechcete vrátiť do zatuchnutého a páchnucého domu, tak nezabudnite vyhodiť odpadky. Prezrite chladničku a vyhoďte všetko, čo by sa mohlo pokaziť. Akýkoľvek odpad, ktorý by zostal v dome, by mohol začať hniť a pritiahnuť škodcov.

Nastavte teplotu

Ak nebudete doma, nastavte termostat klimatizácie na vyššiu teplotu. To vám ušetrí veľa peňazí na náklady na chladenie. Klimatizáciu môžete úplne vypnúť. Ak však máte doma domáce zvieratá a rastliny, ktoré by mohli byť poškodené vyššími teplotami, môžete klimatizáciu nechať zapnutú.