Nová klimatizácie výrazne šetrí náklady za energiu

Náklady na vykurovanie a chladenie je potrebné sledovať. Vaša fajtúra za energiu môže odlišná v závislosti od efektivity používaných zariadení. Staršie a zle udržiavané klimatizácie nie sú veľmi efektívne. V dôsledku toho je spotreba energií oveľa vyššia. Ak uvažujete o výmene klimatizácie, efektívna klimatizácia môže znížiť vaše ročné náklady na chladenie až o 30 percent.

Ako fungujú klimatizačné zariadenia Mitsubishi s vysokou účinnosťou?

Klimatizácie Mitsubishi majú moderné technolgie. Nie sú závislé na systéme kanálov a otvorov na cirkuláciu chladeného vzduchu. Káblové klimatizačné jednotky sú tiež známe ako multi split systémy. Klimatizácie mini split sú veľmi účinné.

Všeobecne povedané, klimatizácia s mutli split systémom bude vždy efektívnejšia ako centrálna klimatizačná jednotka. To je preto, že až 30% vzduchu cirkulujúceho cez centrálny systém sa stratí v potrubí predtým, ako dosiahne vetracie otvory. To je spôsobené najmä trhlinami, otvormi a únikmi v potrubiach, ale môže to byť spôsobené aj nedostatočne konštruovanými kanálmi, upchatými kanálmi a kanálmi, ktoré sa nachádzajú v nevhodných priestoroch S chladiacou technológiou bez potrubia je potlačená potreba potrubia a údržby potrubia, v procese obehu sa teda nestráca ani chladný vzduch.

 

Vďaka systému bez ohrevu vzduchu je účinnosť klimatizácie ešte lepšia. Zónové systémy Mitsubishi používajú viacero vnútorných chladiacich jednotiek, ktoré sú inštalované na inom mieste a majú samostatné termostaty.  Pre každú vnútornú jednotku môžete nastaviť na inú teplotu, čím vytvoríte samostatné chladiace zóny. Pomocou systému s rozmermi môžete ochladiť len tie priestory, ktoré používate. To vám dáva úplnú kontrolu nad chladným vzduchom, ktorý používate, a môže významne znížiť účty za služby.