Nová generácia klimatizačných jednotiek VRF

Spoločnosť Mitsubishi Electric spustila novú generáciu klimatizačnej jednotky VRF (Variable Refrigerant Flow) s novým systémom City Multi YNW, aby ponúkala na trhu systém, ktorý je mimoriadne tichý, má zvýšený výkon a zníženú stopu.

Nové modely City Multi YNW prinášajú najnižšie náklady na inštaláciu, najnižšie prevádzkové náklady a najnižšie emisie CO2 v súčasnosti dostupné v systéme VRF,

Vonkajšie jednotky YNW obsahujú unikátny nový, 4-stranný tepelný výmenník, ktorý maximalizuje priestor, ktorý je k dispozícii pre zariadenie, čím sa znižuje priestor potrebný pre klimatizačné moduly. Vylepšený dizajn kompresora a ventilátora tiež pomáha znižovať akustický výkon, čím je YNW jedným z najtichších systémov VRF dostupných na trhu.

Systémy VRF zdroja vzduchu sú jedným z najpopulárnejších a najrozšírenejších klimatizačných systémov v komerčných budovách. Avšak naše mestské a mestské centrá sú stále husto obývané a vidíme nárast viacúčelových budov s kancelárskymi, obchodnými a rekreačnými priestormi v tesnej blízkosti rezidenčných i hotelových ubytovacích zariadení.
Hluk a priestor pre rastliny sa preto stali kľúčovou otázkou a City Multi YNW bol navrhnutý tak, aby riešil tieto výzvy pri súčasnom plnení legislatívy v oblasti energetickej účinnosti.

City Multi YNW ponúka tiež kroky inkrementálnej kapacity, ktoré poskytujú väčšiu flexibilitu v riadení výstupu hluku. Táto flexibilita je ďalej vylepšená viacerými nastaveniami vonkajšieho statického tlaku, rozšírenými až na 80Pa, ktoré pomôžu pri dlhých alebo úzkych požiadavkách na potrubia.

Tieto nové modely sú dostupné v kapacite od 22 kW do 150 kW, ktoré ponúkajú najvyššiu úroveň účinnosti spolu s menšou stopou, zníženou hladinou hluku a zvýšenými možnosťami konštrukcie.

Úplne nové usporiadanie potrubia pre odbočky  tiež zvyšuje možnosti pre projektantov a inštalatérov a môže pomôcť znížiť čas inštalácie a uľahčiť údržbu.