Mýty o klimatizácii

Nikdy nečistite cievky

Odvzdušňovacie cievky a plutvy odparovača vzduchu umožňujú prechádzať teplo z chladiva v systéme von do vzduchu, rovnako ako kondenzátorové cievky absorbujú teplo z vnútra domu. Tento proces pohybujúceho sa tepla je veľmi dôležitý, ale môže sa stať prekážkou vrstvou prachu a špiny. Ak nikdy nekontrolujete cievky, znečisťuje vás peniaze a znižuje účinnosť. Vyčistite klimatizáciu na začiatku teplej sezóny a z času na čas ju skontrolujte, najmä po búrkach alebo silných vetrách, aby ste sa uistili, že cievky a plutvy zostávajú čisté.

Otočenie teploty dole pre rýchle ochladenie
Toto je bežná chyba, ktorá pochádza zo starých čias, keď mnohí majitelia domov nevedeli veľa o tom, ako ich AC systémy fungovali. Ľudia často zmenia svoje termostaty na veľmi nízke v nádeji, že to spôsobí, že AC bude reagovať rýchlejšie alebo bude pracovať ťažšie. Nie je. AC pracuje rovnako ťažko na zníženie teploty o jeden stupeň, rovnako ako na zníženie o 20 stupňov - je to len otázka času a nastavení, ktoré ste si vybrali. Takže naprogramujte termostat na presne tam, kde ho chcete, nie nižšie, ako potrebujete.


Ignorovanie požiadaviek na veľkosť

Čím je jednotka väčšia, tým lepšia
Jednotky striedavého prúdu sú starostlivo dimenzované na množstvo kubických stôp, ktoré potrebujú na vychladenie. To je obzvlášť dôležité, keď kupujete novú jednotku AC alebo renovujete svoj dom. Ak je jednotka s menovitým meničom na menšie miesto ako je vaša, bude pracovať príliš tvrdo na to, Ak je jednotka striedavého prúdu dimenzovaná na väčší priestor, ako máte, bude sa neustále zapínať a vypínať, sama sa vyčerpať a časom narastá. Dávajte pozor na kapacitu a vyberte správnu jednotku pre miesto, ktoré máte.

Vyhýbanie sa drahej výmene

Lepšie nechať klimatizačnú jednotku bežať, kým sa nezastaví
Počiatočné náklady na výmenu vašej jednotky AC sú vysoké, ale to neznamená, že by ste sa mali vyhnúť novému nákupu. Nerobte chybu, aby ste staré klimatizačné zariadenie udržali dlho po tom, čo ste mali. Stará klimatizácia bude fungovať zle, bude stáť viac peňazí pri opravách a nakoniec bude mať viac problémov, než to stojí za to. Ak je vaša AC jednotka 10 až 12 rokov stará alebo staršia, môžete začať šetriť peniaze na mesačné účty investovaním do novej, efektívnejšej verzie.