Mini split klimatizácia

Systémy kúrenia a chladenia, ktoré sa tradične používajú v domácnostiach, sa nazývajú rozdelené systémy, pretože zvyčajne majú vnútorné a vonkajšie komponenty. Klimatizačná jednotka mini split má tiež vnútorné a vonkajšie komponenty, ale zaberá oveľa menej priestoru ako tradičné vykurovacie a chladiace systémy. Ďalším kľúčovým rozdielom je, že sa nespolieha na kanály, ktoré dodávajú ohriaty a chladený vzduch.

Ako fungujú Mini Split klimatizácie?

Klimatizácie mini split pracujú podobne ako iné typy klimatizačných jednotiek v tom, že komprimujú a rozširujú chladivo, aby odtiahli teplo a vlhkosť zo vzduchu. Existujú niektoré veľmi významné rozdiely medzi klimatizačnými zariadeniami mini split a inými typmi klimatizačných jednotiek a sem patrí:

 

Tepelné čerpadlá - Ako bezdrôtové klimatizačné jednotky alebo klimatizačné jednotky mini split sú schopné vykurovania a chladenia bez potreby veľkých vnútorných a vonkajších jednotiek? Tajomstvo spočíva v energeticky účinných tepelných čerpadlách. Využívajú tendenciu tepla prechádzať z teplých oblastí do chladných oblastí. Pritom sú schopné vykurovania a chladenia, pričom používajú oveľa menej energie.

Pripojenia - Rovnako ako u tradičného vykurovacieho a chladiaceho systému, systémy mini split majú vnútorné a vonkajšie komponenty. V tomto prípade sú však vnútorné a vonkajšie jednotky pripojené sacími vedeniami, ktoré odoberajú kondenzát, chladiace potrubia, ktoré uľahčujú prenos teplého vzduchu a elektrické vedenia, ktoré udržiavajú všetko, čo bzučí.

Vnútorné jednotky - Vďaka klimatizácii s mini rozdelením sú na vonkajšie steny namontované vonkajšie jednotky. K dispozícii sú tiež kompaktné vnútorné jednotky, ktoré môžu byť namontované na podlahách, stropoch alebo vysoko na stenách. Tieto jednotky majú dúchadlá, ktoré dodávajú vyhrievaný a chladený vzduch do určitej oblasti. Nemôžete pochopiť, ako mini klimatizačné jednotky pracujú bez pochopenia, že vôbec nie sú zapojené žiadne kanály.

Kde kúpiť mini split klimatizáciu

Klimatizácia mini split nie je niečo, čo by ste si mali kúpiť samostatne. Je veľmi dôležité nájsť zariadenie, ktoré ponúka správnu kapacitu pre potreby vykurovania a chladenia. Do hry vstupuje mnoho premenných. Odborný dodávateľ Mitsubishi mini split systémov  posúdi vašu domácnosť a vykoná výpočty zaťaženia, aby ste sa uistili, že dostanete správne riešenie vykurovania a chladenia.