Kvalita vnútorného ovzdušia

Kvalita vnútorného ovzdušia vo vašom dome je dôležitá pre zdravie a zdravie vašej rodiny. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu mať negatívny vplyv na kvalitu ovzdušia vo vašej domácnosti, ale existuje niekoľko vecí, ktoré na ňu môžu mať okamžitý pozitívny vplyv.

Klimatizácie, ako sú nové pece, klimatizačné zariadenia a vzduchotechnické potrubia, filtrujú vzduch vo vašom dome od prachu, peľu a zápachu. Skvelým spôsobom, ako zabezpečiť kvalitu vnútorného vzduchu vo vašom dome, je aj pravidelná výmena filtrov na vašom zariadení, ich čistenie a prípadne plánovanie služieb čistenia potrubia.

Plesne

Nie je žiadnym tajomstvom, že plesne vo vašej domácnosti nie sú zdravé v žiadnej podobe. Darí sa mu vo vlhkých oblastiach a zbaviť sa ho môže byť ťažké a drahé hneď, ako dorazí. Ak si nie ste istí, kde vo svojom dome nájdete plesne, skontrolujte podlahové lišty, radiátory a parapety a pod kobercami v suteréne. Problémové oblasti by sa mali podľa možnosti čistiť netoxickými čistiacimi prostriedkami. Ak potrebujete zájsť až tak ďaleko, že zavoláte sanačnú spoločnosť, požiadajte ich, aby urobili čo najzdravšie čistenie.

Čisté zariadenia na zemný plyn

Spotrebiče na zemný plyn sú vo vašej domácnosti vynikajúce, je však potrebné ich tiež vyčistiť. Ak máte pec, krb, pec, sušičku alebo čokoľvek iné, čo je poháňané zemným plynom, je každoročná inšpekcia najlepším spôsobom, ako zabrániť prítomnosti škodlivých vedľajších produktov vo vzduchu, ktoré sú výsledkom spaľovania v plyne. spotrebiča.

Všetky prírodné čistiace prostriedky

Čistiace prostriedky sú plnené toxickými chemikáliami a z uzavretých nádob môžu dokonca vylučovať plyn a chemikálie šírené vzduchom. Pri použití týchto chemikálií tiež vylučujú škodlivé pachy a môžu skutočne znečistiť kvalitu vnútorného ovzdušia vášho domu. Jedným z najlepších riešení je výmena všetkých vašich čistiacich prostriedkov za všetky prírodné čistiace prostriedky. Sú nielen skvelým spôsobom, ako zlepšiť kvalitu vnútorného ovzdušia, ale sú tiež biologicky odbúrateľné. Môžete si tiež vyrobiť vlastné čistiace prostriedky z prírodných produktov, ako je pomarančová esencia alebo biely ocot. Nezabudnite vetrať vzduch všade, kde čistíte, a až budete hotoví, skontrolujte, či je všetko bezpečne a dobre utesnené.

Filter často vymieňajte

Jedna z najdôležitejších a najjednoduchších vecí, ktoré môžete urobiť pre zlepšenie kvality vnútorného ovzdušia vášho domu. Je dôležité používať doma vhodný filter pece, aby ste minimalizovali prach a častice vo vzduchu a aby pec správne fungovala. Aj keď výmena vzduchového filtra v peci často zlepší kvalitu vnútorného vzduchu, pomôže to tiež znížiť opotrebovanie pece a znížiť účty za energiu.

Inteligentné farby

Všetky farby uvoľňujú do ovzdušia vášho domova jemné častice, napríklad VOC (prchavé organické látky). Môžu dráždiť dýchací systém a môžu vo vašej domácnosti vydržať roky. Inteligentné farby tieto zlúčeniny neobsahujú, takže až budete nabudúce maľovať, zamyslite sa nad značkami farieb, ktoré kupujete, a vyberte si tie, ktoré neobsahujú VOC.