Klimatizácie zohrávajú dôležitú úlohu vo vašom podnikaní.

Pri udržiavaní konzistentných teplôt počas celého roka môžu klimatizácie zvyšovať náladu a motiváciu, vytvárať perfektné prostredie pre zamestnancov, návštevníkov a zákazníkov.

 

Pokiaľ ide o klimatizácie, energetická účinnosť je horúcou témou. Nie je ťažké pochopiť ani dôvod, pretože vykurovanie a chladenie predstavuje polovicu spotreby energie v EÚ. Zatiaľ čo klimatizácie môžu zvýšiť produktivitu a zisky, majú tiež veľký vplyv na vašu uhlíkovú stopu a účty za energiu. Ktoré vysvetľujú, prečo sú firmy na neustálom hľadaní energeticky úsporných klimatizačných jednotiek a riešení klimatizácii.

Aby ste zaistili, že máte najlepší klimatizačný systém, zhromaždili sme niekoľko kľúčových čísel, ktoré potrebujete vedieť, a najlepšie tipy na zlepšenie vašej energetickej účinnosti, čo pomáha udržať účty nízke a zisky vysoké.

energeticky efektívna klimatizačná jednotka

 

Prvým krokom je zabezpečiť, aby vaše riešenie bolo správne pre vašu budovu a podnikanie. Napríklad budovy s vysokými stropmi môžu inštalovať destilačné ventilátory, ktoré vyfukujú teplý vzduch na zem, aby znížili svoju spotrebu energie až o 20%. 

Okrem toho by ste sa mali ubezpečiť, že váš systém nevyužíva energiu na nepotrebných miestach. Napríklad, aj keď je dôležité dobré vetranie - predstavuje približne 30% tepelných strát vo väčšine komerčných budov, čo vás stáva zbytočnými peniazmi. 

Jeden z najväčších energeticky účinných tipov však závisí od regulácie teploty. Väčšina z nás vie, že zníženie teplôt môže šetriť energiu - ale môže byť prekvapujúce vidieť rozdiel, ktorý robia. Znížením nastavených bodov o 1 ° C môžete znížiť ročný poplatok za vykurovanie až o 8%. 

Inteligentná technológia a digitalizácia klimatizácii sú kľúčom pre využitie ideálnych nastavených teplôt pre váš systém. 

Monitorovaním vášho systému dokáže inteligentná technológia poskytnúť informácie o jeho prevádzke, optimálnych teplotách a o tom, kde je energia zbytočná. Vďaka tomu môžete systém jednoducho prispôsobiť svojmu podnikaniu a potrebám, čím ušetríte priemernú spotrebu energie vo svojich kanceláriách o 23%.

S kompletným projektovým riadením, od návrhu až po inštaláciu klimatizacia-mitsubishi.sk vypracujeme spoľahlivé a efektívne riešenie.