Je efektívne ponechať klimatizáciu zapnutú?

Chladenie vášho bytu môže byť obzvlášť zložitá úloha.

Môže to byť tiež alarmujúco nákladné, ak nemáte čas venovať sa efektívnejším a efektívnejším spôsobom, ako udržať svoj byt v tých teplejších dňoch v čo najväčšej pohode.

Plytvanie energiou nielen vás a vašu domácnosť bude stáť viac peňazí, ale použije viac fosílnych palív a zdrojov energie.

Nikdy nebolo jednoduchšie mať klimatizačnú jednotku nainštalovanú vo vašej domácnosti - a keď ju zažijete, môžeme vám zaručiť, že sa už nikdy nebudete obzerať.

Ak máte to šťastie, že máte vo svojom byte kvalitnú klimatizačnú jednotku, využite túto výhodu a využite ju na to, aby čo najlepšie využila svoje schopnosti. Môže to byť kompletný menič hier vo vašom dome.

Príchod domov do dusného bytu po dlhom pracovnom dni nie je pre nikoho dobrý nápad.

Mali by ste si položiť pár otázok týkajúcich sa prevádzkovania vašej klimatizačnej jednotky, vrátane:

Aký je najúčinnejší spôsob chladenia môjho domu?

Mal by som vypáliť vzduch vždy, keď sa teplo príliš zvýši, alebo je efektívnejšie nechať AC zapnuté?

Bude mi to stáť majetok?

To všetko sú dôležité otázky, ktoré majú dosť ľahké odpovede, ak si nájdete čas na čítanie ďalej.

Na konci dňa by ste nemuseli obetovať pohodlie v mene udržiavania nízkych nákladov a efektívne používanie systému, ktorý máte v byte, zabezpečí, že budete schopní byť obaja pohodlní a udržať prevádzkové náklady čo najnižší.

Ak teplota vášho bytu stúpa a je nepohodlná, odporúčame vám nechať klimatizačný systém bežať „nízko a pomaly“.

To znamená, že necháme klimatizačný systém bežať konzistentne pri rovnakej teplote, povedzme 21-22c, čo umožní, aby sa skutočná teplota v miestnosti, stenách, posteľnej bielizni, vankúšoch atď. Cítila pohodlne - na rozdiel od rýchleho pokusu o zníženie teploty teplota a vlhkosť.

Teplota chladeného klimatizovaného vzduchu vychádzajúceho z jednotky je presne rovnaká, bez ohľadu na to, akú teplotu nastavíte termostatom. Ak sa napríklad predpovedá vonkajšia teplota na deň napríklad 30 ° C, nastavte termostat na 5 ° C, tj 25 ° C.

Keď sa vrátite domov, bude to stále príjemné. Potom môžete teplotu postupne znižovať o 1 - 2 ° C, až kým nedosiahnete požadované podmienky

Premýšľajte o tom, ako keď nastupujete do auta za teplého a vlhkého dňa. Hneď ako začnete jazdiť so zapnutým napájaním, bude sa pre vás veľmi rýchlo cítiť pohodlne.

 

V skutočnosti klimatizácia jednoducho hodí chladný odvlhčený vzduch na horúci povrch vrátane vás! Zastavte sa v obchode na 5 minút a keď sa vrátite do svojho auta, bude to opäť nepríjemné. Váš domov je oveľa energeticky účinnejší ako všetky sklo a kov získavajúci teplo, takže cesta „nízka a pomalá“ je správna.

 

Váš byt - základy, steny budovy a všetko v nej - trvá dlho, kým vychladne na teplotu, s ktorou budete spokojní.

 

Jednoducho tryskanie klimatizácie na najnižšiu možnú teplotu hneď, ako sa dostanete domov, nebude účinne znižovať teplotu týchto základov - samotný vzduch sa bude cítiť chladný, ale budova zostane vlhká a akonáhle ju vypnete, rýchlo sa rozbehne späť k tomu, ako je teplo a také vlhké, ako to bolo pred tým, ako ste ho nasadili.

 

Ak to takto premýšľate, nejde o rozumnú investíciu vašich peňazí. Zabezpečenie efektívneho používania systému bezpochyby zlepší váš život a spríjemní vám tie horúce dni.