Inventorová technológia Mitsubishi pre akúkoľvek klímu

Technológia sa vyvíja a majitelia domov môžu teraz dosiahnuť výnimočný, celoročný komfort s klimatizáciou Mitsubishi.

Keď sa chladiace a vykurovacie jednotky bez potrubia najprv stali obľúbenými, mali veľmi vážne obmedzenia - neodporúčali sa pre majiteľov domov v extrémnych chladných klimatických podmienkach. Mnohí výrobcovia odporúčajú, aby majitelia domov, ktorí žijú v severných regiónoch, prijímali dodatočný zdroj tepla pre extrémne chladné dni, čím sa zrušila energetická účinnosť jednotky. Mnoho bezpotrubných systémov bolo skutočne navrhnutých na vypnutie pri -20 °  s cieľom chrániť technológiu pred poruchami. Toto nebolo dobré  majiteľov domov, ktoré používali drahé tepelné čerpadlá, ohrievače priestorov a dokonca aj nebezpečné propánové nádrže na ohrev svojich domovov.

Technológia sa nakoniec vyvíjala a majitelia domov môžu teraz dosiahnuť výnimočný, celoročný komfort s jedným multi split bezrúrovým zariadením. Tieto nové jednotky sú schopné vykurovať pri maximálnej účinnosti bez ohľadu na to, aké je chladné podnebie - dokonca až do -30 °.

Ako to funguje?

Tradičné multi split systémy strácajú tepelnú energiu vo vonkajšej časti. Vďaka nedávnemu pokroku dokáže technológia Hyper-Heating INVERTER (H2i®) zhromažďovať túto energiu a pomáha systému pokračovať v prevádzke pri extrémnych teplotách.

V chladnom klimatickom prostredí tepelné čerpadlá zvyčajne zaznamenávajú pokles tlaku, prietok chladiaceho média a prevádzkovú kapacitu. Technológia INVERTER skutočne umožňuje vyššiu rýchlosť ohrevu pri nižšej teplote bez toho, aby naň príliš narástla alebo potenciálne spôsobila dlhodobé poškodenie kompresora.

Niektoré z rozdielov medzi tradičnou technológiou a technológiou H2i, ktoré ju robia pre tých, ktorí žijú v chladnom prostredí, sú:

Konštantná teplota miestnosti - bez výkyvov, poklesov a vypínania: Konvenčné tepelné čerpadlá majú nepríjemné a extrémne kolísanie teploty, zatiaľ čo čerpadlá poháňané čerpadlom INVERTER dokážu samočinne nastaviť a zabezpečiť konzistentnú teplotu v miestnosti, aj keď vonkajšia teplota klesne pod nulu.

Spotrebujte len energiu, ktorú potrebujete: Zónovacie systémy INVERTER dodávajú iba množstvo horúceho vzduchu, ktoré je potrebné na dosiahnutie požadovanej teploty - nie viac, ani menej.

Rýchle zahrievanie: tradičné systémy trvajú veľmi dlho, kým nedosiahnu požadovanú teplotu, zatiaľ čo vysoké otáčky systémov INVERTER umožňujú rýchle a účinné chladenie a vykurovanie.

Spotreba energie je rovnomerná a stála: Pri každom zapnutí kompresora v tradičnej jednotke dochádza k nárastu spotreby energie. Pri uvedení do prevádzky používajú systémy INVERTER menšie napätie, čím sa vyhýbajú špičke spotreby energie.