Inteligentné klimatizácie pre inteligentné domyInteligentný dom je ten, ktorý má termostat, kamery a ďalšie zariadenia a zariadenia, ktoré sú pripojené k bezdrôtovej sieti. Môžu byť diaľkovo ovládané a zapínať a vypínať na základe vašich zvykov a umiestnenia do vášho domova.

Inteligentné domácnosti - senzory pripojené k internetu fungujú bez problémov - mali by váš život pohodlnejšie.

Premýšľajte o tom, ako sa váš smartphone zmenil spôsobom, akým pracujete. Podobne, ak by domov mohol byť inteligentný, výrazne by to zlepšil spôsob, akým žijete.

Ale čo je "inteligentný" systém? Žije to na humbuk?

    Vykurovanie a chladenie tvorí približne polovicu spotreby energie v priemysle .
    Vybavenie klimatizcáiou vyžaduje pravidelnú údržbu, raz na jeseň pre vykurovanie a opäť na jar pre klimatizáciu.
    Dôvodom, prečo máme klimatizáciu, je zabezpečiť, aby prostredie vnútri domu bolo ideálne.
    Samotná klimatizácia môže stáť viac ako všetky ostatné domáce spotrebiče v kombinácii. Je to zďaleka najdrahší spotrebič v domácnosti.

Ako vidíte, klimatizácia je rozhodujúca pre pohodlné bývanie. Je to však aj systém, ktorý vyžaduje neustálu pozornosť a spotrebuje veľa energie.

Klimatizácie sa rozkladajú častejšie ako väčšina iných domácich spotrebičov, najmä ak vonkajšie počasie nie je ideálne. Väčšinu týchto problémov však môže zabezpečiť pravidelná údržba od dodávateľa opravy vzduchotechniky.

Môžete tiež pomôcť znížiť náklady na vzduchotechniku ​​a klimatizáciu pomocou vzduchového tesnenia a izolácie.

Staršie klimatizácie postrádajú technológiu potrebnú na zabezpečenie rovnakého komfortu a energetickej účinnosti inteligentných systémov klimatizácie.
Pripojené systémy a inteligentné inovácie

Kľúčom k tomu, aby systém klimatizácie inteligentný bol hlavný koncept "pripojených systémov".

Existuje niekoľko systémov, ktoré sa môžu pripojiť k domácej klimatizácii a prispieť k inteligentnému domu, napríklad:

    termostaty

Napríklad, vezmite prípad termostatu. Čo ak termostat automaticky zmení teplotu na základe údajov, ktoré zhromažďuje z oblačnosti, snímačov pohybu a iných technológií?

Klimatizačný systém by sa mohol pripojiť k nejakej on-line meteorologickej službe, ktorá by umožnila termostatu vybrať perfektnú teplotu. Dynamickým nastavením teploty systém klimatizácie spotrebuje príslušné množstvo energie.

Pri nastavovaní klimatizácie zvyčajne spotrebuje príliš veľa alebo príliš málo energie. Vďaka pripojenému inteligentnému termostatu systém Klíma spotrebuje optimálne množstvo energie a znižuje účty za energiu.

    zvlhčovače

Zvlhčovače by mohli pracovať rovnakým spôsobom, zhromažďovať informácie o vlhkosti elektronicky a podľa toho upravovať. Tu sa dozviete viac o systémoch zvlhčovania v celom domácnosti.

    Snímače životného prostredia

Inteligentné termostaty sú skvelé, ale nemôžu vám povedať o stave vášho systému . Ďalším bodom týkajúcim sa systémov je to, ako sa zdá, že sa veľmi často rozpadajú, zvyčajne bez varovania.

S technológiou ekologických senzorov by systém klimatizácie - vrátane kanálov a jednotlivých komponentov - mohol vysielať varovania pred možnými poruchami alebo abnormálnou aktivitou v zariadení.


Senzory by vás tiež mohli upozorniť na bežnú údržbu, ako sú napríklad výmeny filtra a profesionálne ladenie.

Inteligentné snímače môžu navyše informovať o dôležitých informáciách týkajúcich sa účinnosti zariadenia, ako napríklad úniku vzduchových kanálov alebo chybných ventilačných systémov.