Dôvody, prečo vaša klimatizácia nechladí váš dom

Prečo moja klimatizácia nefúka studený vzduch? Čo mám robiť, ak začne syčať alebo bublať? Ako môžem zabrániť úniku vody? Sú ľadové útvary normálne?

 

Ventilátor klimatizácie je na termostate nastavený nesprávne

Ak cítite prerušovaný chladný vzduch, môže byť váš AC ventilátor nastavený na nesprávne nastavenie. Ak zapnete klimatizáciu, ventilátor bude pracovať nepretržite, takže bude pracovať bez toho, aby ochladil váš domov.

Tip: Namiesto toho použite nastavenie „AUTO“ na termostate; automaticky vypne klimatizácia vždy, keď vaša miestnosť dosiahne požadovanú teplotu.

Vzduchový filter je upchatý

Vaša klimatizácia vás nemôže ochladiť, keď sú jej vzduchové filtre zanesené prachom, nečistotami alebo prachom. Obmedzuje sa prúdenie vzduchu, čo sťažuje pohyb, ochladenie a spätný tok vzduchu do vašej domácnosti.

Tip: Každý mesiac kontrolujte svoje vzduchové filtre. Potrebujete len trochu mydla a vody, aby ste ho vyčistili a až potom ho vymeníte, keď je suchý.

Chladivo uniká

Chladivo je zložená tekutina vo vašom systéme striedavého prúdu, ktorá premieňa teplý vzduch na studený vzduch. Ak dôjde k úniku, váš dom nemôže byť ochladený na teplotu na vašom termostate.

Tip: Ak spozorujete nasledujúce príznaky, okamžite kontaktujte odborného technika.