Čo je inventerová klimatizácia

Invertorové klimatizácie sú veľmi obľúbeným typom klimatizácie. V tomto článku sa dozviete, čo je inventorová klimatizácia, ako to funguje a aké výhody má tento typ klimatizácie.

 

Čo sú inventorové klimatizácie a ako fungujú?

Inventorové klimatizácie majú riadiace zariadenie, ktoré riadi činnosť kompresora. Predtým, ako vysvetlíme, ako funguje, pozrime sa, ako funguje obyčajná klimatizácia. Normálna hodnota klimatizácia najskôr dosiahne nastavenú teplotu a potom dôjde k prerušeniu kompresora. Keď termostat zistí zvýšenie teploty nad „nastavenú teplotu“, kompresor sa znova zapne. Tento cyklus pokračuje, kým sa klimatizácia nevypne. 

Kým je inventorová klimatizácia, začína pri vyšších otáčkach (otáčky za minútu) a kompresor zostáva zapnutý po celú dobu. Príkon potrebný na zapnutie je v porovnaní s normálnymi klimatizačnými jednotkami tiež vyšší. Menič klimatizácie po dosiahnutí „nastavenej teploty“ zníži otáčky a pracuje pri nižšej spotrebe energie na udržanie teploty. Keď teplota v miestnosti dosiahne vyššiu ako „nastavená teplota“, RPM klimatizácie stúpne, a tak sa teplota udržuje.

Pretože počiatočné otáčky meniča striedavého prúdu sú vyššie, chladí miestnosť rýchlejšie.

Pretože kompresor klimatizácie nie je nikdy VYPNUTÝ, kolísanie teploty je minimálne v porovnaní s kolísaním teploty pri normálnom striedavom prúde. 

Akýkoľvek spotrebič, keď je zapnutý, vyžaduje maximálne množstvo energie. Normálne striedavé napätie teda spotrebúva viac energie v dôsledku zapínania kompresora po každom chladiacom cykle. Invertor striedavého prúdu neoddeľuje kompresor, ale po dosiahnutí „nastavenej teploty“ pracuje kompresor pri nižšom výkone. Takto môžete ušetriť až 40% na účtoch za elektrinu.