Čistite vzduchu v byte správne?

Je zrejmé, že ľudia žijúci v mestských oblastiach majú byť plný nebezpečných častíc, ktoré cirkulujú v byte. To môže byť nebezpečné, pretože tieto častice aktivujú alergie a astmatické stavy. Riešením tohto problému je použitie čističa vzduchu. Ale ako to funguje?

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu je prenosné elektronické zariadenie, ktoré odstraňuje z ovzdušia znečisťujúce látky, alergény a iné vzdušné nečistoty. Odstraňuje tiež vôňu, ktorá obklopuje čistič, aby vytvorila živé a čerstvé prostredie pre priedušný a čistý vzduch. To funguje, keď ventilátory prinášajú špinavý vzduch vo vnútri prechádzajúci vzduchovými filtrami, ktoré odstraňujú znečisťujúce látky a rozdeľuje filtrovaný vzduch do miestnosti.

Existujú dva typy čističa vzduchu:

Ionizátor je jedným z najznámejších čistiacich prostriedkov. Zlepšuje kvalitu ovzdušia a znižuje počet častíc ovzdušia zachytením škodlivých častíc pomocou iónov.

Vysoko účinný aerosol (HEPA) je zariadenie, ktoré dokáže zachytiť 99,97% vzdušných častíc tým, že vytiahne vzduch do tohto hustého papierového filtra a zachytí častice v ňom.

Čistič vzduchu nasáva všetky vzdušné nečistoty v priestore, potom tieto tyčinky na filtre. Keď sa to stane, hromada nečistôt vo filtri sa zhromažďuje a zabraňuje prenikaniu vzduchu.

 

Ako dosiahnuť správny obeh vzduchu

Aby miestnosť bola viac bez nebezpečných baktérii, miestnosť musí byť tiež kondicionovaná na správnu cirkuláciu vzduchu. To sú niektoré možné spôsoby:

 

Použite odvlhčovač. Vlhké vo vnútri domu zvyšujú možnosť alergénov a dráždivých látok. Aby ste tomu zabránili, používajte odvlhčovač, pretože vylučuje vlhkosť a zanecháva vzduch zdravý.

Pravidelne čistite. Je to najlepšie riešenie na udržanie prachu a peľov z miestnosti. Pravidelné poprašovanie, zametanie a vysávanie sú len niektoré spôsoby, ako zabrániť návratu nečistôt.

 

Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť bezpečnosť a čistotu, je používanie klimatizácie. Klimatizácie môžu pracovať dlhšie, ak sa o ne správne staráte. Preto nikdy nezabudnite vyčistiť vzduchový filter vo vnútri.