Akú veľkosť klimatizácie potrebujem pre svoj domov?

Niektoré z najbežnejších otázok, ktoré na ktoré odpovedáme, súvisia s veľkosťou klimatizácie. Štandardné rozdelené systémy sa môžu pohybovať od 2,0 kW pre malú jednotku a až 9,5 kW pre veľkú výkonnú jednotku. Pretože je k dispozícii taký široký rozsah kapacity, je veľmi dôležité zvoliť jednotku, ktorá dostatočne ochladí požadovanú oblasť.

V zásade musíte zabezpečiť, aby mala jednotka dostatok kW na zvládnutie najteplejších dní v roku. Nie je nič horšie, ako keď sa teplota v lete prehupne cez 30 stupňov, pretože vzduchová clona nedokáže držať krok s horúčavou.

Pri poddimenzovanej klimatizácii musí kompresor pracovať nadčas, aby udržal miestnosť nastavenú teplotu. Kompresory sú určené na to, aby sa po určitej dobe zastavili, aby sa ochladili, ale ak má jednotka problémy, kompresor sa nezastaví. Ak sa pravidelne zabráni správnemu ochladeniu kompresora v poddimenzovanej klimatizácii, rýchlejšie sa opotrebuje.

Niektorí ľudia si myslia, že najlepšie urobí, keď si zaobstarajú skutočne veľkú jednotku, takže sa už v lete nebudú musieť báť, že bude mať problémy so vzduchom. Ale jednotka, ktorá je predimenzovaná pre miestnosť, v ktorej je nainštalovaná, jednoducho žuje veľa energie a spôsobí, že vaše účty za elektrinu raketovo stúpajú. Tiež príliš veľká, kým nebude fúkať príliš veľa vzduchu v pomere k veľkosti miestnosti, čo môže spôsobiť, že pobyt v miestnosti je veľmi nepríjemný.

Zlá veľkosť klimatizácie môže mať vplyv aj na vašu záruku. Ak sa pokúsite uplatniť záruku a vaša jednotka je nadrozmerná alebo poddimenzovaná, výrobca môže zistiť, či jednotka „nie je vhodná na daný účel“, a odmietnuť vašu reklamáciu prijať.

Potrebujete jednotku, ktorá nie je príliš veľká a nie príliš malá, ale presne pre vaše potreby a veľkosť vášho domu.

Ale určiť, akú veľkostnú jednotku potrebujete, nie je vždy jednoduché. Je potrebné brať do úvahy veľa faktorov.

Pozrime sa na niektoré z týchto faktorov ...

Smerom na západ. Ak sa miestnosť, ktorú chcete nainštalovať, nachádza na západnej strane vášho domu, mali by ste premýšľať o tom, ako zaobstarať väčšiu jednotku, aby zvládla dodatočné teplo, pretože slnko od popoludnia ohrieva miestnosť. To je ešte dôležitejšie, ak konfigurácia vášho domu vyžaduje inštaláciu jednotky na západnej stene.

Veľa pohára. Izby, ktoré majú viac okien od podlahy až k stropu alebo sklenené dvere, vpustia VEĽA tepla. Moderné bytové vzory majú tendenciu obsahovať veľa skla v obývacej izbe a to ľudia bežne prehliadajú, keď zisťujú, akú veľkú klimatizáciu budú potrebovať. Takže čím viac skla je, tým viac kW budete od svojej jednotky potrebovať.

Otvorený plán. Mnoho domov má kuchyňu a salónik v otvorenom štýle. Ak chcete mať vo svojej obývacej izbe klimatizáciu a neexistuje spôsob, ako uzavrieť prúdenie vzduchu do kuchyne, budete musieť brať do úvahy celkovú plochu vašej kuchyne a obývacej izby. Ak vychádzate z potrebného množstva kW iba z plochy vašej obývacej izby, bude sa jednotka vážne usilovať o udržanie chladného priestoru. Čím viac metrov štvorcových je, tým väčšia musí byť vaša klimatizácia.

Vek vášho domova. Staršie domy sú zvyčajne teplejšie, pretože im chýbajú niektoré dizajnové prvky chladenia a úspory energie, ktoré sa v moderných domoch stali štandardom, ako sú izolácie, odkvapy a tónované okná. Mnoho ľudí so staršími domami  bude investovať do pridania týchto chladiacich vlastností, ale niekedy existujú chyby v dizajne, ktoré nemožno prekonať, napríklad orientácia domu a nedostatok tieňa.

Izolácia. Ak je váš dom izolovaný, určite ušetríte nejaké peniaze za účty za elektrinu. Toto dodatočné chladenie vám pomôže vyhnúť sa nutnosti neustále prevádzkovať klimatizáciu pri nízkych teplotách počas horúcich letných mesiacov. Pokiaľ ide o to, ako izolácia ovplyvňuje to, akú veľkostnú jednotku budete potrebovať, je možné, že sa vám podarí vyhnúť sa zmenšeniu jednej jednotky. Vždy sa však nezabudnite pozrieť na svoj dom ako celok a zistite, či existujú ďalšie faktory, ktoré si vyžadujú potrebu ďalších kW (napr. Orientácia, schopnosť uzavrieť oblasti, ktoré je potrebné ochladiť).