Ako zlepšiť kvalitu ovzdušia vo vašej domácnosti

Ak máte obavy o kvalitu vzduchu, ktorý vy a vaša rodina dýchate, existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť okolo domu, aby vaša rodina dýchala ľahšie. Použite tieto tipy na zlepšenie kvality ovzdušia v domácnosti.

Vákuum na pravidelnom základe

Zanedbanie práce vo vašom dome môže mať vplyv na kvalitu vzduchu, ktorý dýchate. Ak nebudete pravidelne vysávať, prach a iné častice začnú naplňovať vzduch vo vašej domácnosti, čo vedie k problémom s dýchaním, kašľu a dýchavičnosť. Vysávajte vákuum a udržiavajte všetky ťažko dostupné miesta čisté.

Udržujte vetracie otvory a filtre čisté

Všetky tieto kanály okolo vášho domova sa môžu naplniť prachom a nečistotami a obmedziť prúdenie vzduchu okolo vášho domu. Uistite sa, že pravidelne otvárate vetracie otvory okolo vášho domu jednoduchou handričkou, aby ste maximalizovali prúdenie vzduchu. Takisto by ste mali vyčistiť alebo vymeniť vzduchový filter vo vašej klimatizácii každých pár mesiacov, aby sa prach a ostatné častice nedostali do vzduchu.

Uistite sa, že krby sú správne odvzdušnené

Krby sú vždy plné drsného prachu a popola. Ak chcete, aby tieto častice zostali mimo ovzdušia, uistite sa, že váš krb a komín sú čisté a dobre vetrané. Zvyčajne odporúčame, aby ste robil každý deň komín, aby ste sa uistili, že je čistý a funguje správne.

Udržujte správnu úroveň vlhkosti

Väčšina domov by mala mať vlhkosť od 30 do 50 percent. Príliš veľa vlhkosti môže viesť k rozšíreniu formy a iných alergénov. Investujte do merača vlhkosti alebo odvlhčovače, aby ste udržali domov na správnej úrovni.