Ako správne navrhnúť klimatizáciu

Klimatizácia sa čoraz viac stáva nutnosťou, ako symbolom luxusu. Aby ste si mohli vybrať správnu klimatizáciu, je dobré sa obrátiť na špecialistov. Ušetríte peniaze, a rovnako tak budete mať istotu správneho fungovania klimatizácie. Aby mohol byť urobený správny návrh klimatizácie je potrebné osobná prehliadka priestoru / objektu, kde bude klimatizácia umiestnená.

Základné informácie o priestore

Je potrebné si zadefinovať, ktoré priestory majú byť klimatizované. Treba vyhodnotiť rôzne aspekty priestoru, a to najmä:

- veľkosť priestoru v m3

- orientácia miestnosti z ohľadom na svetové strany

- počet a typ spotrebičov, ktoré produkujú sálavé teplo

- iné zdroje tepla

Správny spôsob montáže a umiestnenie klimatizačných jednotiek

- montáž by mala byť navrhnutá tak, aby čo najmenej zasiahla existujúci interiér. Na základe dispozície priestoru sa zvolí umiestnenie vnútornej a vonkajšej jednotky.

Vnútorná jednotka sa umiestni tam, kde najmenej ovplyvní priestor. Vonkajšia jednotka sa umiestňuje najlepšie na tienisté miesto budovy, mala by byť prístupná pre prípad servisu.

Dôležité je tiež navrhnúť umiestnenie medených rozvodov, ktoré spájajú vnútornú a vonkajšiu jednotku. Je ich možné vložiť do lišty, po fasáde alebo po stene.

Odvedenie kondenzátu

Kondenzát, ktorý vzniká pri prevádzke klimatizácie sa odvádza samospádom do kanalizácie, odkvapu... 

Zdroj napájania

Je potrebné umiestniť čo najefektívnejšie.

Typ klimatizácie

Na trhu sú dostupné rôzne klimatizačné jednotky. Medzi špičkové klimatizácie patria klimatizácie Mitsubishi. Ponúkajú také špičkové možnosti, ktoré z nich urobili svetovú špičku. Majú vysoký výkon, špičkový dizajn.

Nechajte si navrhnúť klimatizáciu Mitsubishi