Ako sezónne zmeny ovplyvňujú klimatizáciu a pohodlie

Bez ohľadu na to, kde ste vo svete, meniace sa obdobia sú povinné znamenať výkyvy vo vašom prostredí, a to ako v interiéri, tak aj vonku. Ale ako zostanete pohodlnými počas týchto zmien - hlavne keď klimatizácia predstavuje takmer polovicu energie vášho domu? Po prvé, udržanie a prípadne zvýšenie efektivity vašej klimatizácie by mohlo ušetriť hromady. Celkovo, keď príde na to, aby ste zostali pohodlne a spravovali svoje účty za energiu, máte väčšiu kontrolu, ako si myslíte! Tu je návod.
Zaobchádzanie s extrémnymi sezónnymi zmenami

Zatiaľ čo mnohé krajiny zažili extrémne klimatické podmienky v dôsledku ich zemepisných polôh, dochádza tiež k prevratnej realite zmeny klímy a zvyšovaniu emisií skleníkových plynov, ktoré postihujú všetky časti sveta. Výsledné mimoriadne extrémne horúce alebo extrémne chladné a vlhké udalosti okrem toho, že vytvárajú drastické zmeny v prírodnom svete, môžu tiež vyberať mýto na úrovni komfortu v interiéri a následne aj na osobnom zdraví.
horúce počasie v mokrom počasí
Ako ľudské telo reaguje na leto

V lete je prírodným spôsobom, ako stratiť teplo, poteť, pretože proces odparovania z pokožky odstraňuje teplo z tela. Všeobecne platí, že ľudské telo dokáže udržiavať pohodlie až do 25,5 ° C. Pri vyšších teplotách sa ľudia zvyčajne začínajú cítiť nepríjemne. Naše telá môžu tiež stratiť teplo vystavením chladnejšiemu vzduchu alebo chladným povrchom, ktoré spôsobujú teplo vyzařovať teplo.
najlepšia teplota pre úsporu energie
Ako sa ľudské telo vyrovná so zime

Počas zimy musí telo vykompenzovať stratené teplo. Jeho prirodzenou obhajobou je trápenie, čo zvyšuje produkované vnútorné teplo. Pohyb alebo cvičenie takisto dosiahnu tento výsledok. Extra odevy pomáhajú izolovať telo pred stratou tepla do studeného vzduchu, rovnako ako odklon od studených, široko otvorených priestorov. Tieto veci pomáhajú telu udržiavať pohodlie pri teplotách okolo 15 ° C.
ušetrená energia pre každú teplotu
Prispôsobenie sa zmenám počasia pre lepšiu pohodu

Väčšina z nás chápe vplyv teploty vzduchu a relatívnej vlhkosti na komfort. Ale ako sa ukáže, to sú len dve časti ľudskej komfortnej rovnice. 6 faktorov, ktoré ovplyvňujú váš tepelný komfort, vrátane vonkajšieho počasia, slnečného žiarenia, denného času, vnútornej vlhkosti a teploty a oblečenia. Vaša klimatizácia zohľadňuje iba teplotu! Napriek tomu máme tendenciu reagovať na problémy s komfortom tým, že neustále upravujeme nastavenia klimatizácie. To zase vedie k prehriatiu a prechladnutiu a vplýva na účty za energiu a skleníkové plyny.
Ušetrite energiu a zostaňte pred sezónou

Zatiaľ čo možno nebudete môcť urobiť nič o cenách elektrickej energie, vašej zemepisnej polohe, miestnych poveternostných podmienkach alebo počte obyvateľov vo vašom dome, existuje množstvo jednoduchých spôsobov, ako obmedziť spotrebu energie - počnúc vnútorným prostredím ,

Pokyny pre jednotlivé sezóny a ideálne nastavenie striedavého prúdu nájdete v týchto letných a zimných odporúčaniach.

Ako divné sa zdá, ľudia trávia viac času skúmaním kozmetiky, krmív pre domáce zvieratá, postelí a posteľnej bielizne alebo športového a zvukového vybavenia, ako robia svoje vlastné vnútorné prostredie. S trochou dodatočného času investovaného do vašej vnútornej klímy by ste mohli skončiť oveľa pohodlnejšie, zdravšie a šťastnejšie!