Ako pripraviť klimatizáciu na leto

Hoci zima môže byť dlhá, keď príde leto, zábava príde taky. Po tom, čo ste si strávili deň strávený v komunite, chcete prísť domov do chladného domu. Ak chcete pripraviť teplú letnú teplotu, skontrolujte, či je klimatizácia pripravená na danú úlohu. Tu je päť krokov, aby sa vaše klimatizačné zariadenie pripravené na horúce a vlhké leto.
1. Vyčistite vonkajšiu jednotku

Na jeseň, na zimu a na jar môže byť vaša vonkajšia jednotka plná peľu, prachu, listov a iných vonkajších trosiek. Pred prvým zapnutím klimatizačného zariadenia ho dobre očistite. Nepoužívajte iba vonkajší kryt. Odpojte napájanie a dôkladne vyčistite celú vec vrátane cievok a rebier. Ak chcete očistiť cievky, umyte ich hadicou. Ak chcete rebrá čistiť, oterte ich jemnou kefou na zuby. Kov na pleciach je veľmi tenký, preto to robte opatrne, aby ste ich nepoškodili.
2. Skontrolujte a vyčistite vypúšťaciu linku

Odtoková línia sa nachádza v blízkosti vnútornej chladiacej cievky. To sa môže zaniknúť gunkom a nečistotami, ale je ľahké ho vyprázdniť. Jednoducho naliať šálku bielidla do odtoku,. Týmto vyčistite odtok a pripravte ho na náročné použitie. Ak to neurobíte, mohlo by dôjsť k zániku vody v systéme a rozliatiu do vášho domova, čo by mohlo spôsobiť poškodenie vody alebo umožniť plesniam rásť.
3. Zmeňte vzduchový filter

Musíte zmeniť vzduchový filter vo vašom klimatizačnom zariadení minimálne každé tri mesiace. Ak je to chvíľu, kým ste to zmenili, teraz je vhodný čas na to, aby ste to urobili. Spustenie chladiacej sezóny s novým vzduchovým filtrom vám pomôže efektívne využiť váš klimatizačný systém.
4. Vizuálne skontrolujte zapojenie

Presvedčte sa, či nie je jasné opotrebovanie káblov v systéme. Vizuálne skontrolujte, venujte zvláštnu pozornosť vonkajšiemu zapojeniu, kde môžu zvieratá spôsobiť poškodeni, ak zistíte akékoľvek poškodenie káblov. Budeme prichádzať a nahradiť zapojenie, aby sa zabezpečila bezpečná prevádzka pri zapnutí systému.
5. Naplánujte si ročnú servisnú kontrolu

Jar je najlepší čas na plánovanie servisu klimatizácie. Zavolajte nám a naplánute servisnú kontrolu, aby sme sa uistili, že funguje na špičkovej úrovni. Tým, že budete mať kontrolu na údržbu na začiatku chladiacej sezóny, budete mať istotu, že váš systém je pripravený poskytnúť vám spoľahlivé služby počas celého leta.