Ako môžete ušetriť pri používaní klimatizácie

Klimatizácie sú jedným z najpohodlnejších zariadení, ktoré dnes používame na udržanie pohody, ale prichádzajú s nákladmi, z ktorých mnohí nemusí mať každý radosť.

Ak žijete tu v teplejších oblastiach,, viete, aké nepohodlie je spojené s teplým letom a teplými nocami. 


Už ste niekedy premýšľali, aký symbol vodnej kvapky je na regulátore klimatizácie? Väčšina nových klimatizačných jednotiek je vybavená funkciou suchého režimu, ktorá odstraňuje vlhkosť zo vzduchu, prevádzkuje kompresor zníženou rýchlosťou a šetrí spotrebu energie.

Pri prevádzke v suchom režime prechádza vzduch z priestoru klimatizáciou a vodná para sa kondenzuje na výparníku. Vzniknutý suchý vzduch potom preteká späť do priestoru, ktorý efektívne znižuje vlhkosť na pohodlných 60%.

Režim chladenia a suchý režim pracujú takmer podobne v tom, že ak je termostat nastavený na 24 stupňov, klimatizácia bude pracovať na dosiahnutie tejto teploty. V suchom režime bude ventilátor spustený tak, aby nasal vzduch a kompresor sa zapne kvôli kondenzácii vlhkosti. Keď priestor dosiahne 24 stupňov, ventilátor a kompresor sa zastavia. V režime chladenia, keď teplota dosiahne 24 stupňov, kompresor sa zastaví, ale ventilátor pokračuje v prevádzke.

Režim sucha nevychladzuje miestnosť ako taký, chladný pocit pochádza z odstránenia prebytočnej vlhkosti v priestore.

Používaním režimu sucha na vašom klimatizačnom systéme sa môžete nielen cítiť pohodlne, ale menej!