Ako často by som mal dať moju klimatizáciu skontrolovať?

Vaša klimatizačná jednotka sa pripája ku každej miestnosti vášho domova a uschováva vzduch po celý deň. Hoci vaša jednotka bude cirkulovať, môže mať špinavý filter niekoľko vecí, a ten môže skrátiť životnosť vašej jednotky a kontaminovať vzduch vo vašej domácnosti.

Prvý dôvod na výmenu  filtrov je často zrejmý. Bez čistých filtrov bude vzduch, ktorý sa čerpá vo vašom dome, plný prachu a nečistôt. To môže viesť k zvýšeniu alergií, ťažkostiam s dýchaním a problémom s celkovým zdravotným stavom. Čisté filtre dokážu odobrať znečisťujúce látky a peľ z vášho vzduchu a vytvoriť tak čistý a bezpečný dýchací vzduch, ktorý vás bude cítiť úžasne.

Ďalším dôvodom na zmenu filtrov je udržiavanie správneho fungovania klimatizácie. Podobne ako znečistené pľúca alebo pľúca, ktoré sú plné hlenu, je ťažké dýchať, špinavý filter sťažuje správnu funkciu vašej jednotky. Je to ťažšie pre čerpanie vzduchu do vášho domova a robí to ťažšie pre vašu jednotku na teplo a chladenie vášho domova.

Ďalším dôvodom, prečo by ste mali pravidelne meniť filtre, je to, že špinavé filtre predstavujú nebezpečenstvo požiaru. Rovnako ako znečistená pasta na prach v sušičke spôsobuje nebezpečenstvo požiaru, tak aj špinavý filter klimatizácie. Nečistoty, ktoré sa zhromažďujú na filtri, sú veľmi horľavé a ak sa vyskytne problém s filtrom, môžete mať zvýšené riziko požiaru. Mali by ste sa ubezpečiť, že pravidelne vymieňate filtre a vyčistite kanály, aby ste odstránili všetky nečistoty, ktoré by mohli byť nebezpečenstvom požiaru.

S čistým filtrom môžete mať čistejší vzduch, ktorý bude bezpečne dýchať, a tým sa budete cítiť lepšie a dýchate ľahšie. Čistý filter tiež spôsobí, že vaša jednotka klimatizácia bude hladšia a bude bežať s menším problémom, čo predlžuje životnosť klimatizácie. Taktiež čistý filter bude váš domov bezpečnejší, čo je plus bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte.