Aká klimatizácia je pre môj dom najlepšia

Vzhľadom na zložitosť klimatizačného sstému a variabilitu počasia, konštrukčné faktory, stavbu domu a montážne postupy je na každú z týchto otázok veľmi ťažké odpovedať!

 

Základy

Keď hovoríme o konvenčných vykurovacích systémoch, zovšeobecňujem to, čo nazývame „unitárne“ systémy pozostávajúce z plynových alebo olejových pecí a kotlov. Všeobecne platí, že tieto systémy už väčšina z vás doma má. Vo svojom suteréne alebo v podkroví môžete mať potrubné práce, môžete mať kotol a súvisiace potrubie na soklové teplo alebo radiátory, alebo môžete mať aj kombináciu týchto dvoch možností. Pokiaľ ide o celkovú účinnosť týchto systémov, premýšľajte o tom týmto spôsobom -

V starších domoch, ktoré boli postavené pred využitím technológie invertorových tepelných čerpadiel, sa stáva vynikajúcou možnosťou vykurovania.

Hydronické systémy v domácnostiach, kde sa klimatizácia nikdy skutočne nepovažovala za prioritu.

Hydronické systémy v domácnostiach, kde je prioritou sálavé podlahové kúrenie.

Systémy núteného vzduchu, pri ktorých boli počas výstavby zabezpečené práce na potrubí.

Všeobecná nová výstavba, pri ktorej zamýšľaný majiteľ domu alebo staviteľ „nedôveruje“ invertorovým tepelným čerpadlám pre primárne vykurovanie.

Podľa môjho názoru je dôvod, prečo väčšina domov v Novom Anglicku používa konvenčné teplo, je kombináciou vyššie uvedeného zdôvodnenia so silným dôrazom na poslednú odrážku. Záverom je, že mnoho miestnych obyvateľov a odborníkov z oblasti obchodu stále nedôveruje tepelnému čerpadlu, aby vykonalo prácu potrebnú na vykurovanie domu v hlbokej zime.

 

Alternatíva

Technológia invertorových tepelných čerpadiel (IHP) je teraz vynikajúcou možnosťou vykurovania a dá sa ľahko dodatočne namontovať do domov, ktoré majú v súčasnosti bežné systémy.

U tepelných čerpadiel je klimatizácia všeobecne výhodou pri inštalácii, pretože akékoľvek tepelné čerpadlo zabezpečí v lete chladenie priestoru.

Všeobecne platí, že malé plochy, ako napríklad hlavné kúpeľne, môžu využívať efektívnu elektrickú tepelnú podložku pod obklad a uspokojiť tých, ktorí hľadajú teplé prsty.