Aj vás trápi teplo?

Letné teploty vonku stúpajú do závratných výšok a doma je vám nepríjemne až mdlo z horúčavy? Kúpte a nainštalujte si do obývacej izby klimatizáciu. Môžete ju ľubovoľne premiestňovať, takže na noc si pre zmenu vytvoríte príjemnú klímu v spálni .

Klimatizácia predstavuje z hľadiska teplotného komfortu príjemnú variantu. Klimatizáciu nemusíte nijako zložito inštalovať, zapojte ju do zásuvky a odvodnú hadicu položte do pootvoreného okna. Ochladíte tak priestor až do objemu 50 m3.

S používaním klimatizácie to nepreháňajte, inak vám hrozí nepríjemné prechladnutie.

S výberom klimatizácie si najlepšie nechajte poradiť u odborníka v špecializovanom obchode. Nákup zariadenia od no-name výrobcov, alebo len tak, bez plánu, v supermarkete je poukážkou na problémy. Aké parametre by ste si pri nákupe mali najviac všímať? Určite sa zaujímajte o celkovú hmotnosť, chladiaci výkon, , veľkosť a hlučnosť jednotky.

Všeobecne existujú dva typy klimatizácie. Mobilné a delené, takzvané split jednotky. Niektoré z nich nielen vzduch ochladzujú, ale aj ohrievajú. Delená klimatizácia je z dvoch častí, vnútornej chladiacej a vonkajšej kondenzačnej. Vnútorná časť sa inštaluje v izbe  na stenu, pod strop alebo pod okno. Vonkajšia časť potom patrí zvonku budovy. Na jednu vonkajšiu jednotku je možné napojiť aj 5 vnútorných.

        6 dôležitých tipov pre efektívne používanie klimatizácií:
         •   prúd studeného vzduchu nesmie byť namierený priamo na vás
         •   občas v miestnosti intenzívne vyvetrajte a vymeňte vzduch
         •   rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou nemá byť viac ako 5 až 7 °C
         •   dodržujte pitný režim, prípadne využite zvlhčovač vzduchu
         •   okná v miestnosti zatvorte, okrem toho, ktorým vedie von hadica
         •   pokiaľ sa to dá, nechoďte často z klimatizovanej miestnosti von do tepla a sp